Tyto dominantní vrchy se mezi obcemi Poleň, Věckovice, Drslavice, Řakom, Slatina a Balkovy.
Velká Doubrava dosahuje nadmořské výšky 727,2 metrů. Její strmé svahy padají do všech stran.
Severní polovina masivu Velké Doubravy je pokryta původním listnatým lesem s přirozenou druhovou skladbou, přičemž zde roste hojně měsíčnice vytrvalá (Lunaria rediviva).
Velká Doubrava měla strategický význam i pro armádu. V roce 1957 zde byla zřízena radiotechnická hláska, která byla osazena sovětským radiolokátorem P-35 a radiolokačním výškoměrem PRV-11. Armáda opustila lokalitu v roce 1994, poté na vrcholku zůstaly dva komerční vysílače – hlavní v blízkosti vrcholu a druhý na východním svahu.
Na vrcholu se nachází také památník měření střední Evropy z roku 1867.
Nejvyšší bod vrcholu Velké Doubravy je označen železnou tyčí a poblíž se nachází lavička pro turisty.
Pod vrcholem ze severní strany je startovací místo pro paragliding.
Stejně jako na Velké Doubravě se i zde nachází telekomunikační stožár a zbytky vojenské infrastruktury. Vrchol Malé Doubravy je méně rozsáhlý a tvoří jej travnatý palouček obrostlý stromy. Svahy jsou pokryty smíšeným lesem s několika pasekami, které umožňují výhledy na okolní vrchy, jako je hřeben Korábu, pohoří Hoher Bogen v Německu, nebo na sousední vrcholy Malý a Velký Bítov a Český les.
Na východním úbočí u obce Řakom se nachází je archeologické naleziště v bývalém pravěkém hradišti.
Na Velkou Doubravu nevede žádná oficiální turistická značka, ale k vrcholu vede několik cest, z nichž nejpohodlnější je asfaltová cesta od Věckovic po východních svazích Malé Doubravy (2,5 km). Jde o velmi příjemnou relaxační procházku.
Velmi hezká je i cesta z obce Řakom, nejprve po žluté značce a poté po lesních cestách (cca 2 km, nastoupáte 240 m).